Przed wykonaniem tatuażu

Przygotowanie

Przygotowanie do zabiegu

Przed tatuażem warto się przygotować się zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.

Każdy powinien się nastawić na nieprzyjemne odczucia, które będą mu towarzyszyć w trakcie zabiegu, jednak ich skala zależy od indywidualnej odporności na ból, wielkości tatuażu oraz miejsca.

Zastanów się nad umiejscowieniem tatuażu ze względu na późniejsze narażenie skóry na rozciąganie (np. brzuch podczas ciąży) oraz stopień bolesności. Do bolesnych miejsc należą: okolice żeber, mostka, kręgosłupa, kostek, a także kolan, wewnętrznej strony uda i łokcie.

Przed zabiegiem warto również przygotować skórę poprzez jej odpowiednie nawilżanie. Proces ten trzeba zacząć ok. tygodnia wcześniej 2-3 razy dziennie.

Warto też wzmocnić się odpowiednią suplementacją oraz piciem wody.

Na 2-3 dni przed zabiegiem powstrzymaj się od kawy, alkoholu, napojów energetycznych i leków przeciwbólowych. Dzięki temu tusz będzie lepiej się wbijał, a praca nad tatuażem pójdzie sprawniej.

Jeśli przyjmujesz jakieś leki na stałe sprawdź czy nie rozrzedzają krwi, jeśli tak skonsultuj się z lekarzem czy możesz je na kilka dni odstawić.

W przypadku, gdy jesteś chory lub nawet przeziębiony nie przychodź na tatuaż. W trakcie infekcji tatuaż źle się goi, a w trakcie zabiegu tusz gorzej wbija.

Jeżeli używasz maści przeciwbólowych musisz pamiętać, że wpływa ona na kondycję skóry zarówno w trakcie zabiegu jak i po. W efekcie może wydłużyć czas trwania zabiegu, a w okresie gojenia wpływa na intensywność pigmentu w skórze.

Kontakt

ul. Fredry 36c /1
20-453 Lublin
tel: 505 795 184
redrose-tattoo@wp.pl

Śledź nas na:

Studio Tatuażu Red Rose Tattoo

Umów się na wizytę

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 17:00