Po wykonaniu tatuażu

Pielęgnacja

Pielęgnacja świeżego tatuażu

Przemywanie. Po zdjęciu folii tatuaż trzeba przemyć letnią wodą oraz kosmetykiem hipoalergicznym lub żelem do higieny intymnej. Następnie odsączamy tatuaż ręcznikiem papierowym i smarujemy maścią. Tatuaż powinno się przemywać co kilka godzin.

Smarowanie. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest pilnowanie, aby tatuaż pozostał cały czas nawilżony. Lepiej nakładać cieńszą warstwę częściej niż grubą raz na jakiś czas. Dzięki temu skóra będzie oddychać, a tatuaż szybciej się zagoi. Pozostawienie tatuażu bez nawilżenia spowoduje, iż zrobią się strupy, a w konsekwencji blizny. Tatuaż należy smarować przez miesiąc.

Foliowanie. Przez pierwsze 2-3 dni można stosować folię na noc, dzięki temu zabezpieczymy tatuaż przed wyschnięciem. Natomiast w dzień skóra powinna oddychać, wystarczy samo smarowanie.

Kąpiel. Tatuaż powinno się przemywać, jednak dłuższe moczenie pod prysznicem nie jest wskazane. Przed kompielą można zabezpieczyć tatuaż grubszą warstwą wazeliny dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie podrażnimy skóry. Warto w okresie gojenia używać hipoalergicznych kosmetyków.

Kawa/alkohol. Alkohol rozrzedza krew, natomiast kawa podnosi ciśnienie krwi, w obu przypadkach wskazane jest powstrzymanie się od spożywania przez 3-4 dni. Zarówno kawa, alkohol jak i napoje energetyczne przedłużają czas rekonwalescencji tatuaży i przyczyniają się do wypływania farby spod skóry.

Po około 4-5 dniach z tatuażu zacznie odchodzić skóra, pod żadnym pozorem nie można jej zrywać ani drapać, musi odejść sama.

Opalanie/basen/siłownia. Należy powstrzymać się od opalania i basenu przez 3 tygodnie, po upływie tego czasu trzeba zabezpieczyć tatuaż kremem z filtrem 50+. Od aktywności fizycznej należy się powstrzymać przez ok. 2 tygodnie.

Dalsza pielęgnacja. Jakiekolwiek kremy i balsamy do ciała, nawet oparte na naturalnych składnikach, można stosować dopiero po 3-4 tygodniach. Warto w dalszym ciągu starannie dbać o tatuaż, wiąże się to ze stosowaniem specjalnych kremów do tatuaży lub przynajmniej balsamów nawilżających. Skóra będzie nawilżona a tatuaż zachowa swój blask.

Kontakt

ul. Fredry 36c /1
20-453 Lublin
tel: 505 795 184
redrose-tattoo@wp.pl

Śledź nas na:

Studio Tatuażu Red Rose Tattoo

Umów się na wizytę

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 17:00